بلوتوثی


کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:


اسپیکر های بلوتوثی از مدل اسپیکر هایی با صدای بلند و معقولی هستن که به صورت وایرلس (wireless) یا بدون سیم به تلفن همراه یا رایانه شخصی شما متصل شده و به عنوان سیستم صوتی دستگاه مورد نظر عمل میکنند.
از آنجا که اسپیکر های بلوتوثی کارکرد بدون سیم دارند با باتری کار کرده و به مراتب بهتر از اسپیکر های معمولی عمل میکنند و دیگر نیازی به نگرانی برای سیم های اسپیکر هم از نظر ظاهری و فضایی که اشغال میکنند هم از نظر تاثیر آنها در عملکرد نیست.

قابلیت های دیگری برای اسپیکرهای بلوتوثی


قابلیت های دیگری برای اسپیکرهای بلوتوثی

  • همه کاره: اسپیکر های بلوتوثی قالبا در هر شکل و سایزی موجود هستند
  • ضد آب
  • باتری قابل شارژ
  • جلوه های بصری


چرا باید از اسپیکرهای بلوتوثی استفاده کنیم؟

دلایل بسیاری میتوان برای اثبات بهتر بودن این اسپیکر ها نسبت به اسپیکر های عادی آورده و  در اینجا ما چند تا از این دلایل رو برای شما آوردیم.


قابلیت حمل و نقل آسان اسپیکر بلوتوثی

یکی از مهم ترین و اصلی ترین دلیل های بهتر بودن اسپیکر بلوتوثی قابلیت حمل و نقل آسان آن است. امروزه تقریبا تمام تلفن های همراه از قابلیت بلوتوث به نسبت قوی ای برخوردار هستند در نتیجه این اسپیکر هارا میتوان در هرجا و در هرلحظه به تلفن همراه متصل کرد و از قابلیت های آن به راحتی استفاده کرد. همچنین این اسپیکر ها در هر سایزی به ویژه کوچک پیدا میشوند و فضالی اشغال کمتر و وزن کمتر اسپیکر های بلوتوثی این قابلیت رو بیشتر و بیشتر فراهم میکنند.قابلیت بی سیم بودن سپیکر بلوتوثی

یکی دیگر از بهترین پارامتر های این اسپیکر ها بدون سیم بودنشان است. همانطور که میدانید سیم ها همیشه دردسر ساز هستند و به راحتی خراب میشوند و تعمیر آنها و زمانی که الکی هدر میرود غیرقابل تحمل است. این به آن دلیل است که شما این اسپیکر هارا مانند لپ تاپ خود یکجا ساکن قرار نمیدهید و میخواهید مدام در سفر ها و حتی تعطیلات یا بیرون رفتن های خود با خودتان ببریدش که اسپیکر هایی که از سیم استفاده میکنند معمولا در این جابجایی ها دچار مشکل های متعددی میشوند.بدون نیاز به پایه داشتن اسپیکر بلوتوثی

خیلی از اسپیکرهای بلوتوثی(نه همه!!) طوری طراحی شدند که خیلی راحت میتوان آنهارو به صورت ایستاده روی زمین گذاشت و دیگر نیازی به پایه ای ندارند و حتی طوری طراحی میشوند که زمان بسیار کمی برای برای این فرایند صرف بشود. و قابلیت بی سیم بودنشان کمک میکند که حتمی نیازی نباشد نزدیک به شیئ خاصی باشند و راحت هرجا که نیاز باشد قرار میگیرند.داشتن باتری

اسپیکر های بلوتوثی از باتری استفاده میکنند این بدان معناست که لازم نیست همیشه به جایی متصل باشند تا زمانی که نیاز به شارژ شدن داشته باشند. این قابلیت موجب میشود تا در مصرف برق بسیار صرفه جویی شود و حتی موقع ای که برق ها قطع است میتوان از آنها استفاده نمود چون نیازی به برق ندارند.
کار با آنها بسیار آسان است. تنها کافی است آن هارا روشن کرده از طریق بلوتوث به دستگاه مورد نظر وصل کنید  و بعد قابل استفاده خواهند بود.داشتن کیفیت صدا بالا

اسپیکرهای بلوتوثی هیچ تغییری در کیفیت صدایی که از اسپیکر دستگاه مورد نظر قرار است پخش شود ایجاد نمیکند و همان صدارا با همان کیفیت حتی میتواند بلند تر پخش کند که بسیار لذت بخش تر میتواند باشد.
به هرچیزی متصل میشود. تلفن همراه,رایانه شخصی,تبلت و لپتاپ
یکی دیگر از مزیت های بسیار خوب یک اسپیکر بلوتوثی این است که شما میتواندی هرجا و در هرمکان که دلتان بخواهد موزیک مورد نظر خود را پخش کنید. دورهمی های خانوادگی, پیکنیک, مهمانی های مختلف حتی در خانه فقط کافی است آن را با خود ببرید یکجا قرار دهید و با بلوتوث متصل شوید و لذت ببرید.

چگونه یک اسپیکر بلوتوثی مناسب پیدا کنیم


چگونه یک اسپیکر بلوتوثی مناسب پیدا کنیم

یک اسپیکر بلوتوثی مناسب لازم است پنج پارامتر زیر را دارا باشد
میزان دسترسی ای که دارد: البته که تمام اسپیکرهای بلوتوثی دسترسی فوق العاده ای دارند ولی بعضی از آنها به مراتب بهتر هستند در قالب شکل و اندازه مناسب تری که دارند.

مقاومت: مسلما یکی از پارامتر هایی که تو خرید هر وسیله دنبالش هستیم مقاومت بالای وسایل است.
کیفیت صدای اسپیکر: مطمئن شوید که اسپیکر بلوتوثی ای که خریداری میکنید نویز اضافی نداشته باشد و به اندازی کافی و مورد نیازصدای بلندی دارا باشد.
عمر باتری: از آنجا که این اسپیکر ها با بلوتوث کار کرده و مستقیما به برق متصل نمیشوند لازم است تا عمر باتری آنها مورد بررسی قرار گیرد تا به اندازه کافی شارژ را نگه دارند تا بتوان در سفر ها و مهمانی ها از آنها استفاده کرد
قیمت: و قطعا یکی از پارامتر های دیگری که مدنظر هر شخصی هست قیمت مناسب هر وسیله از جمله اسپیکر های بلوتوثی است که درکنار 4 پارامتر دیگر باید در نظر گرفته بشود.قیمت اسپیکرهای بلوتوثی

اسپیکرهای بلوتوثی در همه قیمتی با کارکرد های مختلف پیدا میشوند. قیمت این اسپیکر ها معمولا بین صدهزار تومان تا پنجاه ملیون تومان متغیر است و بسته به کارکرد عمر باتری و کیفیت صدای بالاتر و همچنین مقاومت بیشتر قیمت گرون تری خواهد داشت.
مناسب ترین اسپیکر ها از نظر کارکرد خوب و قیمت مناسب معمولا قیمتی اطراف سه ملیون تومان خواهند داشت.


معرفی چند برند مناسب


  1. Apple. Apple HomePod mini. ...
  2. Bose. Bose Portable Smart Speaker. ...
  3. Google. Google Nest Audio. ...
  4. JBL. JBL PartyBox 310. ...
  5. Sonos. Sonos Move. ...
  6. Sony. Sony XP700. ...


قطعا برند های بیشتری برای انتخاب و خرید هست مانند. ما اینجا چند برند و مدل مناسب رو برای خرید به شما معرفی کردیم.

دسته‌بندی