هارددیسک اینترنال


کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:


وقتی نوبت به خرید هارد اینترنال برای کامپیوتر شما می رسد، چگونه باید هارد اینترنال را انتخاب کنید؟ آیا شناختن  هارد اینترنال در تهیه یک هارد اینترنال با  عملکرد و سرعت بالا تأثیر گذارد است؟ بیایید مستقیماً بررسی عوامل کلیدی هارد اینترنال  بپردازیم.


هارد اینترنال چیست؟

یک هارد دیسک داخلی از دو پورت استفاده می کند: یکی برای داده و دیگری برای برق. درگاه داده یا از یک پیوست فناوری پیشرفته سریال (SATA) یا یک رابط پیوست فناوری پیشرفته (ATA) استفاده می کند که به هارد دیسک رایانه متصل می شود و ارتباط با مادربرد را امکان پذیر می کند. پورت برق توسط یک کابل متصل می شود که برق مورد نیاز هارد دیسک را از منبع تغذیه کامپیوتر حمل می کند.
از آنجایی که هارد اینترنال شامل تمام برنامه های کاربردی حیاتی کامپیوتر و فایل های شخصی کاربر است، اگر این جزء خراب یا آسیب دیده باشد، ممکن است آن فایل ها غیرقابل بازیابی باشند. به این ترتیب، تهیه نسخه پشتیبان از فایل ها با استفاده از یک سرویس پشتیبان آنلاین یا دستگاه ذخیره سازی خارجی مهم است.
هارد اینترنال

کاربرد هارد اینترنال

داشتن  بهترین هارد اینترنال می تواند راهی عالی برای تقویت رایانه یا لپ تاپ شما باشند. داشتن یک هارد اینترنال خوب  به ویژه برای هنرمندان، طراحان صادق است، که احتمالاً فایل‌های پروژه بزرگ زیادی برای ذخیره سازی دارند. این نیاز برای عکاسان و ویرایشگرهای ویدئویی که با ذخیره سازی بیشتر سر و کار دارند دو برابر می شود.
یک هارد اینترنال در واقع یک راه فوق العاده برای محافظت در برابر یک فاجعه خرابی کامپیوتر است.


مزایای هارد دیسک داخلی

اگرچه هارد دیسک های داخلی و اکسترنال از بسیاری جهات شبیه به هم هستند، اما داشتن یکی یا دیگری مزایای کلیدی نیز دارد. بسته به هدف نهایی شما، ممکن است یکی بیشتر از دیگری برای سبک زندگی شما مناسب باشد. ابتدا اجازه دهید برخی از مزایای هارد دیسک های داخلی را بررسی کنیم.

هارد دیسک‌های داخلی می‌توانند ظرفیت ذخیره‌سازی زیادی را برای حجم زیادی از داده‌ها ارائه دهند.
هارد دیسک های داخلی همیشه به کامپیوتر شما متصل هستند. بنابراین، برنامه ریزی منظم پشتیبان گیری نیاز به تلاش کمتری دارد.
هارد دیسک های داخلی در مقایسه با سایر اشکال ذخیره سازی رسانه مقرون به صرفه هستند.
هارد دیسک های داخلی به راحتی قابل تعویض و ارتقا هستند تا کامپیوتر به خوبی کار کند.
در حالی که هارد دیسک های داخلی مزایای خود را دارند، دارای معایبی نیز هستند. آنها قابل حمل نیستند و برخلاف هارد اکسترنال باید در داخل یک کامپیوتر ثابت بمانند. آنها همچنین در صورت تعویض یا ارتقاء نیاز به نصب دارند، به این معنی که شخصی که هارد دیسک را نصب می کند باید با عملکرد داخلی رایانه راحت باشد

انواع هارد اینترنال

به چه نوع هارد اینترنال نیاز دارم؟

اگر می خواهید حافظه داخلی دستگاه خود را افزایش دهید، سه گزینه برای انتخاب دارید. یک هارد اینترنال اچ دی دی، یک درایو هیبریدی حالت جامد اس اس اچ  دی یا یک درایو حالت جامد اس اس دی  وجود دارد. شما می توانید این سه محصول را به هر دستگاهی متصل کنید، به شرطی که اندازه ها و کانکتورهای مناسب را انتخاب کنید.


هارد HDD

یک هارد اچ دی دی از یک استوانه فلزی تخت در یک قاب مستطیلی تشکیل شده است. این استوانه به طور پیوسته توسط یک سر نوشتن و خواندن توصیف و خوانده می شود، درست مانند یک دستگاه ضبط قدیمی.
تمامی فایل های شما در این لایه ها ذخیره می شوند. مزیت هارد HDD این است که هر گیگابایت ارزانتر از اس اس دی  است، اما سرعت آن بسیار کمتر از اس اس دی  یا اس اس اچ دی  است.

هارد SSHD 

هارد اس اس اچ دی ترکیبی از اچ دی دی  و  اس اس دی است. درایو دارای حافظه کشداخلی است - با ظرفیت ذخیره سازی محدود  اس اس دی گیگابایت. این حافظه کش برای راه اندازی سریع و سریع سیستم عامل شما طراحی شده است. ذخیره سازی فایل های شخصی شما مانند عکس ها، فیلم ها و اسناد متنی بر روی هارد دیسک انجام می شود. این بهترین هر دو دنیا را به شما می دهد. اگر همیشه یک هارد دیسک سریع می خواهید، یک اس اس اچ دی را انتخاب کنید.


هارد SSD

هارد SSD هیچ قطعه متحرکی مانند HDD ندارد. فایل های شما مانند کارت های SD ریز در تراشه ها ذخیره می گردند. این موضوع سبب می گردد یک SSD کم صداتر، مقرون به صرفه تر، با مقاومت بالا تر و به طور قابل توجهی سریعتر از یک HDD باشد. سرعت SSD ها متفاوت است، اما SSD تا 10 برابر سریعتر از HDD است. با این کار کامپیوتر شما در حدود 15 ثانیه روشن می شود. یک SSD گرانتر از یک HDD به ازای هر گیگابایت ظرفیت ذخیره سازی است.

دسته‌بندی