مانیتور اداری


کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:


بطور قطع یکی از اصلی ترین قطعات یک کامپیوتر، مانیتور آن است که لزوم آن هم بعلت عملکرد کامپیوتر است. کاربرد مانیتور برای نشان دادن تصاویر است که به واسطه موس و کیبرد هر فرمانی که به کیس وارد میشود را در آن نشان میدهد. در صورت نبود یا نقص عملکرد مانیتور استفاده از کل کامپیوتر برای شما مشکل یا غیر ممکن خواهد شد. مانیتور اداری میتواند وسیله ای کاربردی برای انجام روزمره کارهای اداری باشد، که میتوان برای تهیه آن از وبسایت ها یا لوازم کامپیوتر فروشی اقدام به خرید کرد.
انواع مانیتور مختلفی وجود دارد که بسته به کاربرد آن شکل، پیکسل ها و رزولوشن های متفاوتی را دارا هستند، بطور مثال مانیتور گیم و بازی مانیتور کارهای گرافیکی و مانیتور اداری، که مانیتور مخصوص کار اداری و حتا روزمره هستند.

کیفیت مانیتور اداری

کیفیت مانیتور اداری

کیفیت مورد نیاز و کافی برای یک مانیتور اداری میتواند HD و یا Full HD باشد، انتخاب این حد از کیفیت برای مانیتور اداری صرفا به جهت کارکرد آن است، بطور فرض برای استفاده از کارهایی مثل تایپ یا حتا ادیت ویدئو های ساده نیاز به کیفیتی بالاتر از این نیست که این امر باعث بصرفه تر شدن خرید مانیتور اداری برای شما خواهد بود، ولی اگر قصد شما از مانیتور گیم و تماشای فیلم های حجم بالا میباشد شما باید مانیتور با رزولوشن 4K را خریداری کنید که قیمت بالاتری نسبت به مانیتور اداری را داراست. اینو نوع مانیتور در برند های متفاوت، سایز بندی هایی متفاوت نیست دارد که برای کارهای اداری مثل کارهای سازمانی و شرکت ها مناسب است.


سایز بندی مانیتور اداری

عموم سایز بندی های مناسب برای مانیتور های اداری چیزی حدود 19.5 الی 24 اینچ می باشد، که متوسط سایز بندی برای یک مانیتور حساب می شود، اگر برای کارهایی دیگر نیاز به مانیتور دارید میتوانید از سایزهای 47 الی 52 اینچ نیز استفاده کنید ولی برای مانیتور اداری سایز متوسط میتواند مفید، کاربردی و بصرفه باشد و همچنین کمترین جا را برای کارمند در فضای اداری خواهد گرفت. هرچند شاید برای تماشای موارد خاصی چون کنترل دوربین ها، یا دیدن فیلم های بخصوصی با تعداد کمتر بتوان مانیتور اداری سایز بزرگ نیز تهییه کرد.


خرید مانیتور اداری

برای خرید مانیتور اداری با کیفیت باید تحقیق های مختلف، چه بصورت مجازی و از اینترنت و چه بصورت حضوری از مغازه و یا پرس و جو از افراد کاربلد و کارشناسان این حوزه، انجام بدهید و به مقایسه ی گزینه های مختلف بپردازید تا محصول مورد نظر خود را پیدا کنید. امروزه خرید قطعات کامپیوتری تغییر بیشتری نسبت به گذشته داشته است و همواره با توجه به سرعت رشد روز افزون تکنولوژی این تغییرات گسترده تر نیز شده است، که این امر باعث رونق بیشتر خرید های اینترنتی شده است و رقابت را در این زمینه بیشتر کرده.

قیمت مانیتور اداری

قیمت دهی به مانیتور بصورت کلی با توجه به کیفیت، سایز، رزولوشن و دیگر امکانات مانیتور صورت میگیرد، ولی بصورت کلی قیمت مانیتور اداری به نسبت دیگر شکل های مانیتور از جمله گیمینگ و... بصرفه تر و مناسب تر است، که هرچه رزولوشن و اندازه آن بالاتر برود، به قیمت آن افزوده میشود. با توجه به انواع برندهای موجود چون انواع مانیتور ال جی،‌ مانیتور سامسونگ، مانیتور ایسوس، مانیتور بنکیو و برندهای ایرانی همچون مانیتور جی پلاس و مانیتور ایکس ویژن و... هرکدام خدمات مفاوتی را ارائه میدهند، قیمت دهی نیز تغییرات عمده ای میکند.

قیمت مانیتور اداری


انواع مانیتور

بطور کلی مانیتور انواع مختلفی دارد ولی برای قسمت بندی آن، ما آنها را با دو کاربری مجزا بازی (gaming) و اداری میشناسیم که البته انواع لمسی ال ای دی و... نیز هستند. مانیتور های مخصوص گیم و باز با رفرش ریت بالاتر، پشتیبانی از Vsync و G-Sync، طراحی های خاص و بالاتری سرعت و کمترین تاخیز گزینه مناسبی برای گیمر ها میتواند باشد. سایز مانیتور های 22 اینچ، 24 اینچ و 24 اینچ در رنج معمولی ترین ابعاد برای کابری های عادی و شاید در موارد بازی محسوب شود. از نظر رزولوشن و کیفیت تصویر ما کیفیت هایی چون 1080p و یا FHD در کنار 1440p یا QHD و نمایشگار های 4k و UHD را در عرصه مانتیتور دارا هستیم که البته هرکدام قیمت های متفاوتی با یکدیگر دارند. به لحاظ پنل نیز اکنون مانیتور های IPS و مانیتور های VA بخش بزرگی از فروش در بازار های مختلف را در اختیار خود گرفته اند. پنل های VA بدلیل زمان پاسخگویی مناسب برای گیمینگ کاربردی تر هستند برخلاف دیگر پنل ها مثل IPS بدلیل زاویه دید و درستی رنگ ها میتواند گزینه مناسبی برای مانیتور اداری باشد.

رفرش ریت (Refresh Rate) یا نرخ نوسازی تصویر

رفرش ریت یا نرخ نوسازی تصویر یعنی، میزان دفعات به روزرسانی شدن تصویر در هر ثانیه. هرچه این میزان بالاتر و بیشتر باشد حرکات نرم تر و واقعی تر مشاهده میشود. این مشخصه میتواند برای گیمر ها مناسب باشد و حتی از اهمیت بالاتری نیز بهره دارد که مانیتور 144هرتز بهترین انتخاب است، ولی برای ویرایش عکس یا کارهای معمولی در مانیتور اداری، رفرش ریت مانیتور اهمیت کمتری را داراست.


مناسب ترین مانیتور برای مانیتور اداری

برای مانیتور اداری عموما مانیتور هایی با پنل IPS پیشنهاد داده میشود، همچنین میزان پوشش رنگ های  sRGB یا AdobeRGB میتواند مشخصه مهمی برای یک مانیتور شرکتی و پوشش نیازهای کاربران این مانیتور ها باشد. برای کاربر های حرفه ای مانیتورهای 4k پیشنهاد میشود ولی کاربر های عادی و اداری کیفیت های پایینتر پاسخگو نیاز آنها و بهینه تر می باشد.

مناسب ترین مانیتور برای مانیتور اداری


نتیجه گیری درباره مانیتور های شرکتی

برای خرید مانیتور اداری لزوما نیاز به بالاترین و بهترین کیفیت نیست، زیرا یک مانیتور معمولی نیز میتواند بهترین عملکرد را با توجه به نیاز شما به شما ارائه دهد. همچنین در زمان خرید توجه به جزئیات و مطالعه داشتن درمورد سیستم مورد نیاز نیست از اهمیت بسیاری برخوردار است. پس عاقلانی ترین و بصرفه ترین کار بعد از مشورت با متخصصین و تحقیقات گسترده خرید محصولی با کیفیت خوب و کاربردی است.

دسته‌بندی