طراحی و ادیت


کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:


چه در صنعت چاپ و بازاریابی حرفه ای باشید و چه یک عکاس آماتور، می خواهید پروژه شما به بهترین شکل به اتمام برسد. اولین قدم این است که پروژه خود را با یک مانیتور خوب که رنگ های دقیقی دارد ویرایش کنید. هیچ چیز بدتر از این نیست که پروژه خود را چاپ کنید یا آن را برای مشتریان خود ارسال کنید و بعد متوجه شوید رنگ ها درست نیستند زیرا مانیتور شما نمی تواند آنها را به درستی نمایش دهد و باعث شده مشتری از شما زودتر متوجه شود
همچنین برای ایجاد شاهکارهای طراحی خود به یکی از بهترین مانیتورهای طراحی نیاز دارید. چه یک یوتیوبر ،یک طراح یا یک بلاگر تأثیرگذار در اینستاگرام باشید که برای امرار معاش طراحی و ادیت می کند،شایسته مانیتوری هستید که برای ادیت ساخته شده است.

معرفی مانیتور طراحی و ادیت


معرفی مانیتور طراحی و ادیت

اکثر مانیتور طراحی و ادیت دارای حالت اختصاصی هستند تا هنگام ویرایش با آنها رنگ ها بیش از حد اشباع نشوند. موارد دیگری وجود دارد که در مانیتور برای ویرایش عکس و ویدیو به دنبال آن خواهید بود، مانند تراکم پیکسل، اتصال، حداکثر روشنایی و ارگونومی برای بهبود گردش کار.
اینها فقط مهمترین چیزها هستند. فاکتورهای دیگری مانند اندازه صفحه نمایش، اتصال پایه یا پایه و البته برچسب قیمت وجود دارد. برای شما خوش شانس هستیم، ما می دانیم که با بررسی سهم ما از مانیتورها، یافتن فردی که بتواند عدالت را در پروژه های ویرایشی شما انجام دهد چقدر مهم است. و، ما اینجا هستیم تا انتخاب های شما را محدود کنیم.
ما نحوه آزمایش مانیتورها را بسیار جدی می‌گیریم، بنابراین قبل از ارائه توصیه در اینجا، تعدادی از عوامل مانند دقت رنگ، فضاهای رنگی، طراحی و حتی ارگونومی را در نظر می‌گیریم. ما همچنین سطوح مختلف تجربه و بودجه را در نظر می گیریم، بنابراین چیزی در این لیست برای همه وجود دارد. برخی از این توصیه‌ها را قبلاً آزمایش کرده‌ایم، در حالی که بقیه براساس شایستگی‌ها و تخصص خودمان گنجانده شده‌اند.


ما بیش از 240 مانیتور را تست و آزمایش کرده‌ایم، و در زیر بهترین مانیتورهای موجود برای ویرایش عکس، ویرایش ویدیو، یا طراحی گرافیکی را انتخاب کرده‌ایم. توصیه های ما را برای بهترین مانیتورهای فوق عریض و بهترین مانیتورهای کاری را مشاهده کنید.


انتخاب Dell U2723QE به عنوان مانیتور ادیت و طراحی 

بهترین مانیتور برای ویرایش ویدئو و ویرایش عکس که ما تست کرده ایم است. این مورد یک مانیتور خوب است که بر روی ویرایش عکس و فیلم و بهره وری تمرکز دارد. این مانیتور  یک حالت اختصاصی دارد که رنگ‌ها را به فضای استاندارد مورد استفاده در اکثر محتوای وب محدود می‌کند، و در نتیجه دقت فوق‌العاده‌ای دارد، به این معنی که تا زمانی که به رنگ‌های عالی نیاز نداشته باشید، نیازی به کالیبره کردن آن نخواهید داشت. اتصال به آن نیز آسان است زیرا دارای یک هاب یو اس بی عظیم با پنج پورت یو اس بی - ای  و سه درگاه یو اس بی - سی است.
یکی از پورت‌های یو اس بی - سی  با توان نود وات پشتیبانی می‌کند،بنابراین می‌توانید تصویری را از لپ‌تاپ خود نمایش دهید و همزمان آن را شارژ کنید، حتی اگر به انرژی زیادی نیاز داشته باشد.
رزولوشن بالا برای ویرایش عالی است زیرا به شما امکان می دهد جزئیات بیشتری را به طور همزمان مشاهده کنید و صفحه این مانیتور نمایش  آنقدر بزرگ است که با دو پنجره باز شده در کنار هم به راحتی کار کند. اگر اندازه صفحه آن نمایش را خیلی کوچک می دانید، این برند  یک نوع بزرگتر از این مانیتور را هم ارایه میدهد


نکات مهم در انتخاب مانیتور طراحی و ادیت

نکات مهمی که در انتخاب مانیتور ادیت و طراحی به ان توجه کنیم شامل موارد زیر است


اندازه صفحه نمایش مانیتور طراحی و ادیت

اندازه صفحه نمایش ممکن است برای برخی از طراحان فاکتور شماره یک نباشد، اما باور کنید، اندازه در واقع مهم است.
اندازه صفحه نمایش به خصوص زمانی که روی آثار هنری بزرگ و پیچیده با جزئیات زیاد کار می کنید واقعا اهمیت دارد.
به طور کلی، من به اکثر طراحان توصیه می کنم که اندازه صفحه نمایشی بین 27 تا 32 داشته باشند.رزولوشن مانیتور طراحی و ادیت

همانطور که در مورد اندازه صفحه نمایش، وضوح پیکسل بالاتر، بهتر است و من خرید مانیتور زیر رزولوشن 4k را توصیه نمی کنم.
به عنوان یک طراح، شما به بالاترین وضوح ممکن نیاز دارید تا کوچکترین جزئیات را بدون هیچ پیکسلی به وضوح ببینید.
ترجیحاً باید 4k (3840 در 2160 پیکسل) را انتخاب کنید، اما البته می توانید حتی بالاتر بروید، برای مثال Apple Pro Display XDR 6k (6016 در 3384 پیکسل) است.

دقت رنگ مانیتور طراحی و ادیت


دقت رنگ مانیتور طراحی و ادیت

فاکتور بسیار مهم دیگری که برای طراحان باید در نظر گرفته شود این است که چگونه یک مانیتور می تواند رنگ ها را بازتولید کند که اغلب از آن به عنوان "طیف رنگ" یاد می شود.
بازتولید رنگ دقیق برای هر طراح مهم است، چه برای چاپ و چه دیجیتال - شما به وسیع ترین طیف ممکن نیاز دارید.
مانیتوری را انتخاب کنید که به شما امکان کالیبراسیون های مکرر را می دهد و همچنین مانیتوری را انتخاب کنید که حداقل 99 درصد از فضای رنگی Adobe RGB را پوشش دهد.اتصالات I/O مانیتور طراحی و ادیت

توصیه می شود یک مانیتور با چندین اتصال یا پورت تهیه کنید تا بتوانید همه دستگاه های خود را به برق وصل کنید.
اطمینان حاصل کنید که مانیتور شما دارای اتصالات I/O سازگار با سبک کاری شما، لپ تاپ یا کامپیوتر شما است.
مانیتوری که انتخاب می‌کنید باید حداقل HDMI، پورت‌های DVI دوگانه و DisplayPort داشته باشد تا بتواند به اکثر رایانه‌ها و لپ‌تاپ‌ها وصل شود.قیمت مانیتور طراحی و ادیت

و البته قیمت می تواند عامل مهمی در انتخاب مانیتور مناسب باشد، چه کسی دوست دارد بیش از حد برای وسایل کارش خرج کند؟
قیمت اغلب منعکس کننده کیفیتی است که به دست می آورید، اما نه همیشه - بنابراین این وظیفه شماست که عاقلانه انتخاب کنید.
لیست من شامل نمایشگرهایی برای طراحان با بودجه های مختلف است: از بسیار مقرون به صرفه مانند Samsung U-E590D (308.99 دلار) تا ارزش عالی مانند BenQ PD3200U (699.99 دلار) تا سطح بالایی مانند Eizo ColorEdge CG319X (5739.00 دلار) یا Apple Pro همه چیز XDR (7.69 دلار) در میان مانند به عنوان مثال ASUS ProArt PA278QV (382.99 دلار).

دسته‌بندی