آیا شما یک گیمر حرفه ای یا یک علاقه مند معمولی بازی هستید که به خرید یک مانیتور بازی جدید فکر می کند، اما نمی داند از کجا شروع کنید؟ حق دارید چون انتخاب مانیتور مناسب می تواند بسیار دشوار باشد.
اندازه، رزولوشن، نوع پنل، نرخ تازه‌سازی، پورت‌ها، اچ دی ار و غیره چیزهای بسیار متفاوتی برای سنجیدن یک مانیتور وجود دارد.
انتخاب و خرید مانیتور گیمینگ می تواند چالش برانگیز باشد، به خصوص که هیچ گیمری نیاز های یکسانی از یک مانیتور گیمینگ را ندارد. با این حال، قبل از خرید یک مانیتور گیمینگ، چند فاکتور وجود دارد که باید در نظر بگیرید. ما وظیفه انتخاب مانیتور را به زیربخش های مختلفی تقسیم کرده ایم که می توانید قبل از انتخاب یکی از آنها را بررسی کنید.

نحوه انتخاب و  خرید مانیتور گیمینگ

نحوه انتخاب و خرید مانیتور گیمینگ

در پایان این مقاله، نیاز شما را در چند بخش دسته‌بندی کرده‌ایم و بهترین مانیتورهای بازی را در آن بخش‌ها پیشنهاد می‌کنیم.
برای پیدا کردن نحوه درست انتخاب و خرید مانیتور گیمینگ باید بدانید که  استفاده کامل از جدیدترین بازی‌های ویدیویی، نه تنها به یک رایانه مخصوص بازی با کارت گرافیک و سی پی یو قدرتمند نیاز دارید، بلکه به یک مانیتور بازی مناسب نیز نیاز دارید که بتواند از همه اینها استفاده کند.
در این راهنما، ما به طور کامل همه چیزهایی را که باید در مورد مانیتورهای بازی بدانید و آنچه که باید به آن توجه کنید تا مطمئن شوید که مانیتور مناسب با نیازها و ترجیحات خود را دریافت می کنید، توضیح خواهیم داد.نکات مهم هنگام خرید مانیتور گیمینگ

خرید مانیتور گیمینگ بسیار پیچیده‌تر از انواع دیگر نمایشگرها است، حداقل اگر مانند بسیاری از ما هستید و در معرض محدودیت‌های بودجه هستید. دلیل آن این است که برای صرفه جویی در هزینه، باید نوع بازی هایی را که بازی می کنید و قابلیت های جی پی یو خود را در نظر بگیرید.
انتخاب مانیتور گیمینگ جدید همانطور که گفته شد می تواند برای بسیاری از مردم چالش برانگیز و خسته کننده باشد زیرا گزینه ها و مشخصات زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند.

اندازه مانیتور گیمینگ

اندازه صفحه نمایش مانیتور گیمینگ مهم ترین چیزی است که هنگام خرید این مانیتور باید در نظر گرفت.
با توجه به محدودیت های بودجه و فضای میز خود، بزرگترین مانیتوری را که می توانید ، انتخاب کنید. به ندرت از خرید یک مانیتور خیلی بزرگ پشیمان خواهید شد، اما اغلب از خرید یک نمایشگر خیلی کوچک پشیمان خواهید شد. همچنین مانیتورهای فوق عریض با نسبت تصویر متفاوت از بقیه ی مانیتور ها وجود دارد که بسیاری از آنها نمایشگرهایی با وضوح کمتر هستند. بنابراین، به خاطر داشته باشید که یک صفحه نمایش بزرگتر، کارکرد بهتری را ارائه می دهد.

اندازه مانیتور گیمینگ

رزولوشن مانیتور گیمینگ

رزولوشن، تعداد پیکسل‌ های عمودی در افقی که تصویر را تشکیل می‌دهند و به معنای تعداد پیکسل های بیشتر است که به نوبه خود به معنای جزئیات بصری بهتر و وضوح تصویر بالاتر است . هنگام انتخاب مانیتور، از اندازه صفحه قابل تفکیک نیست. چیزی که واقعاً می خواهید بهینه سازی کنید تراکم پیکسلی است، درواقع تعداد پیکسل هایی است که در هر اینچ صفحه می تواند نمایش دهد، زیرا این چیزی است که در درجه اول تعیین می کند که وضوح صفحه نمایش چقدربه است و همچنین عناصر دیگر، مانند آیکون ها و متن، می توانند ظاهر شوند.
با این حال، بزرگترین مانعی که اکثر گیمرها را از وضوح QHD و UHD دور نگه می دارد، محدودیت های سخت افزاری است. QHD به تدریج در حال تبدیل شدن به استاندارد جدید است، با اکثر پلتفرم های بازی میان رده که قادر به حفظ 30 فریم بر ثانیه در آن وضوح هستند.
UHD داستانی کاملاً متفاوت است، زیرا تنها قدرتمندترین پردازنده‌های گرافیکی مدرن می‌توانند از 30 فریم بر ثانیه و تا 60 برسند. قبل از تصمیم گیری در مورد تصمیم ایده آل خود، به موتور GPU خود توجه کنید. در بیشتر موارد، ما توصیه می‌کنیم با وضوح بالاتر (QHD یا UHD) پیش برویم، زیرا آینده‌دارتر است.

اتصالات لازم برای مانیتور گیمینگ

همه ما می دانیم که یک مانیتور گیمینگ ، چیزی بیشتر از یک مانیتور معمولی است. یک مانیتور گیمینگ باید به انواع ورودی ها یا پورت های ویدیو مجهز باشد تا بتوانید به چندین رایانه شخصی، دستگاه های دیگر و کنسول های بازی مانند PS4 On و Xbоx متصل بمانید.
بنابراین شما باید تعداد و نوع اتصالات ارائه شده را قبل از سرمایه گذاری نهایی در نظر بگیرید. برخی از جدیدترین رابط ها عبارتند از HDMI، VGA، صفحه نمایش، DVI و USB.
دوگانه HDMI роrtѕ ایده آل هستند، زیرا کنسول های بزرگ از HDMI استفاده می کنند، در حالی که برخی از کارت های گرافیکی پیشرفته هم DіѕрlауPоrt و هم DVI nеstіvіt را ارائه می دهند.

جزئیات اتصالات HDMI

متأسفانه، مشخصات HDMI به چنان آشفتگی تبدیل شده است که نمی‌توانید بر اساس شماره نسخه هیچ فرضی در مورد قابلیت‌ها داشته باشید، نه تنها هر اتصال HDMI 2.0 از این پس به عنوان 2.1a برچسب‌گذاری می‌شود (با همان مجموعه ویژگی‌های HDMI 2.0). ، اما مشخصات دیگر هیچ یک از ویژگی های مهم جدید را الزامی نمی کند. به عبارت دیگر، تمام قابلیت‌های صدایی که HDMI 2.1 را مطلوب می‌کرد، به‌ویژه به عنوان یک انتخاب برای کنسول‌ها، اکنون اختیاری هستند.
اگر مانیتوری برای کنسول خود می‌خواهید که بتواند 4K را با فرکانس 120 هرتز انجام دهد، از رفرش نرخ متغیر و حالت خودکار کم تأخیر پشتیبانی کند، باید پشتیبانی از هر کدام را جداگانه تأیید کنید. و اگر می‌خواهید یک مانیتور رایانه شخصی از طریق HDMI متصل شود که بتواند از نقشه‌برداری و ترکیب‌هایی با پهنای باند فشرده از وضوح بالا، نرخ تازه‌سازی سریع و عمق رنگ/HDR بالا پشتیبانی کند باید بگوییم تولید کنندگان مانیتور قرار است ویژگی های پشتیبانی شده را به صراحت فهرست کنند. اگر این کار را نکردند، یا از مانیتور رد شوید یا تحقیقات بیشتری کنید.

مانیتور گیمینگ منحنی و صاف

مانیتورهای گیمینگ خمیده بهترین راه برای عریض‌تر کردن یک صفحه نمایش بدون اینکه مجبور شوید خیلی عقب بنشینید، هستند. چون در حالت بهینه، باید بتوانید کل صفحه را بدون حرکت بیش از حد سر خود ببینید. هنگامی که از حدود 27 اینچ فراتر رفتید، اگر پشت میز می نشینید به یک منحنی نیاز خواهید داشت.